24 Ιαν Εκδήλωση για την επέτειο της Επανάστασης του Θερίσου.
Posted at 11:33h
in
Εκδήλωση για την επέτειο της Επανάστασης του Θερίσου.
N/A
14 Μαρτίου, 2004
Με την ευκαιρία της επετείου της Επανάστασης του Θερίσου πραγματοποιήθηκε εκδήλωση την Κυριακή 14 Μαρτίου στο Θέρισο, την οποία συνδιοργάνωσαν η Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Χανίων, ο Δήμος Θερίσου και το Ίδρυμα.
Η εκδήλωση ξεκίνησε με το καθιερωμένο τελετουργικό και στη συνέχεια ακολούθησε ομιλία του Νικολάου Εμμ. Παπαδάκη, Γενικού Διευθυντή του Ιδρύματος με θέμα "Αναμνήσεις των πρωταγωνιστών της εποχής του Θερίσου".
Κείμενα διάβαζε ο Βαγγέλης Κακατσάκης, δάσκαλος-λογοτέχνης.